Kiedy warto zastosować wzmacniacz DVB-T?

Więcej informacji o wzmacniaczu DVB T.

Oglądanie TV stało się w dzisiejszych czasach codziennością. Na telewizję spoglądamy przy piciu porannej kawy oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w telewizji lubią dzieci, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy znajdzie coś doskonałego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał jest tak słaby, że odbiór wybranego programu jest zwyczajnie niemożliwy. Idealnym wyjściem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, do których zalicza się m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T okaże się przydatny?

Należy pamiętać, że jakość sygnału bywa tym słabsza, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co oznacza, że korzystnym rozwiązaniem okazuje się być zmniejszenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Wykorzystanie wzmacniacza sprawia, że sygnał jest silniejszy, a tym samym odbieramy dużo wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz przed telewizorem albo też zaraz za anteną. Punkty ich umieszczenia uzależnione jest od tego, jak skonstruowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się także w przypadku radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka rodzajów wzmacniaczy antenowych. Aktualnie wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, pasmowe, masztowe oraz kanałowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Montuje się go bardzo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny rodzaj wzmacniacza – podbija on przekaz jedynie wskazanych kanałów, lecz jednocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To wykorzystywanie właśnie jego zalecane jest w domach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a potem ustawia na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]