Pierścionki z ametystami

Dowiedz się, gdzie zamówić ametysty

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Brazylii, Kanadzie, Kenii i Rosji. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Dziś, znaleźć go można w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Moc biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu można nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.