Srebrne wisiorki

Chcesz kupić wisiorki srebrne? Sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, doskonale się prezentuje i cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii są szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie sprzątania bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wyściełane od środka miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na kontakt z wilgocią oraz ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim włożymy kilka przedmiotów do szkatułki, musimy przed tym owinąć je miękką tkaniną albo włożyć do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z solą – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy używać miękkich ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.