Topaz mistyczny w jubilerstwie

Szukasz topazu mistycznego? Sprawdź https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od lat cieszącego się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Choć z pozoru można błędnie stwierdzić, że to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem odpowiedniej techniki wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi dużej temperatury oraz pokrywany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Kolory topazu mistycznego

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż topaz przybiera fioletowy odcień, niebieski z kolei jest wynikiem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe efekty daje stosowanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii czy na Dalekim Wschodzie.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go zatem do wyrobu naszyjników, kolczyków czy broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich kreacji – doskonale wygląda także w pracy. Istotna okazuje się również różnorodność barw, dzięki której prościej można wybrać ozdoby do swojego stroju.