Frank szwajcarski – najpiękniejsza waluta świata

Na https://topfx.pl/kurs-wymiany-chf odnajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o kursie franka szwajcarskiego.

O franku Polacy nie wiedzą za dużo, w zasadzie tylko tyle, że to waluta, w której dziesiątki tysięcy rodzin zaciągnęło niegdyś kredyty hipoteczne, które teraz spłacają z trudem. Tymczasem historia tej waluty jest bardzo interesująca.

Frank szwajcarski – uznawany za jedną z najbardziej urzekających walut na świecie

Oczywiście, frank szwajcarski to waluta Szwajcarii, jednak jest to też obowiązujący środek płatniczy w Liechtensteinie. Obok między innymi euro, funta brytyjskiego oraz dolara, frank szwajcarski jest zaliczany do najważniejszych walut we współczesnym świecie. Jednak nie był to pierwszy pieniądz, który został wprowadzony do obiegu na terytorium historycznej Szwajcarii. Frank w praktyce pojawił się zaledwie w XIX wieku i zastąpił mnogie lokalne waluty, które uprzednio były emitowane w różnych kantonach. Przez ostatnie dziesięciolecia swojego istnienia frank szwajcarski wsławił się swoją niezwykłą stabilnością, wychodząc obronną ręką między innymi z destabilizacji w latach kryzysów gospodarczych i politycznych, jakich doznaliśmy w XX i XXI wieku. Mało kto wie, że frank szwajcarski uznawany jest za jedną z najbardziej zachwycających walut na świecie. Seria banknotów drukowana od połowy 90-tych charakteryzuje się bajeczną kolorystyką i rzadką pionową orientacją. Na frankach przedstawiono osobistości z obszaru sztuki (na przykład Sophie Taeuber-Arp, Arthura Honeggera czy Jacoba Burckhardta), a nie jak zazwyczaj bywa – wizerunki wojskowych, działaczy politycznych bądź królów. Natomiast motywem przewodnim nowej, dziewiątej już serii banknotów są Ziemia, natura oraz nauka.

Aktualny kurs franka – takie informacje uzyskasz na stronach kantorów

Frank szwajcarski nieprzerwanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów, lecz jego kurs monitorują też uważnie kredytobiorcy z nieuregulowanymi zobowiązaniami w tej walucie. By znaleźć aktualny kurs franka szwajcarskiego, rekomendujemy wchodzić na stronę kantorów online, gdzie kurs franka aktualizowany jest w parusekundowych odstępach. Tu można też przejrzeć wahania wartości waluty w wybranym okresie. To opcja idealna dla inwestorów planujących swoje następne kroki, jak również dla frankowiczów czekających na stosowny moment, żeby zlecić wymianę waluty przed spłatą najbliższej części kredytu.