Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

Kantor internetowy - odwiedź tę nietuzinkową witrynę.

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w placówce bankowej lub w kantorze – te ostatnie do tej pory działają w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednakże w błyskawicznie transformującej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać waluty bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego właśnie powstały kantory online, które to umożliwiają.

Kantor online – zawsze aktualny kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie łatwe jak fizycznego kantoru. Użytkownik loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów online jest głównie to, że transakcje można zlecać w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z zeszłej doby. Kolejnym i nadzwyczaj istotnym atutem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez banki oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory online oferują również kilka pomocnych usług wykorzystywanych przez klientów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wówczas, gdy ustalony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w ustalonym przez nabywcę dniu.

Cenisz sobie wolność w zarządzaniu funduszami? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla wszystkich doceniających wygodę, a także znaczną wolność w zarządzaniu własnymi środkami finansowymi. Używają ich również osoby pracujące bądź studiujące za granicą oraz kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w obcej walucie. Jednakże nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.