Usługa mass collect – co to jest?

Niezbędne informacje o tym, co to takiego mass collect. Przekonaj się!

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację wpłat. Prezentujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – jak to działa?

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę niezmiernie prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego identyfikatorem. Takie podejście zdaje egzamin tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest ogromna grupa kontrahentów, czyli na przykład w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszelkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do wykonania wpłaty (standardowy przelew, przelew z karty lub przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect łączy się również z szybszym księgowaniem przelewów aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem wyeliminowaniem prawdopodobnych pomyłek nieraz wynikających w trakcie tej czynności.

Bieżące monitorowanie wpływających opłat – plusy mass collect

Chociaż mass collect nie jest obecnie proponowane w większości banków (posiadają ją między innymi BNP Paribas i PM Bank) wypada przeanalizować możliwość jego zastosowania w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca rozlicza około 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc bieżące śledzenie przychodzących należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co z czasem owocuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]