Kurs rysunku architektonicznego – gdy marzysz o studiach na architekturze

Potrzebujesz więcej wiadomości o pełnej ofercie kursu rysunku architektonicznego? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na domin-krakow.pl/kurs-rysunku-architektura/.

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej obleganych kierunków na krajowych uczelniach. Na jego ogromne uznanie ma wpływ sporo czynników – głównie fakt, iż są to nadzwyczaj interesujące studia oraz perspektywa dużych zarobków i angażującej pracy po ich ukończeniu. Żeby dostać się na architekturę trzeba jednak nie tylko wykazać się wiedzą odnośnie najistotniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale również umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami wstępnymi dobrze jest zgłosić się na kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego się nauczymy?

Uczniowie, którzy zapisują się na kurs rysunku architektonicznego otrzymają wszechstronne przygotowanie do egzaminu na studia. Kurs ten jest skierowany do osób posiadających przynajmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć 4 godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje uczestnikom praktyczną wiedzę dotyczącą kompozycji i perspektywy, a także architektonicznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. W trakcie kursu przyszli architekci pracują nad rysunkiem, a prowadzący wspomaga ich w stworzeniu pracy, która będzie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – historia sztuki i próbny egzamin

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko nauka rysunku, ale też wskazówki specjalistów pomagające przyszykować się lepiej do egzaminów – między innymi na temat tego, jak stworzyć solidne portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Lublinie, Warszawie, Wrocławiu lub za granicą). Chętni mogą przystąpić do egzaminu próbnego, w trakcie którego dowiedzą się, czego mogą oczekiwać w przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą także dla swoich uczniów lekcje historii sztuki – te wiadomości okaże się nieodzowna na egzaminie i w trakcie studiów.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]