Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Szukasz pełnej oferty kursu digital paintingu? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na https://digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu próbuje nadążyć za cyfrowym postępem. Zdolność malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki do kreowania postaci i świata przedstawionego korzystają w głównej mierze z zaawansowanego oprogramowania. Znając te realia ogromna grupa młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Z jakiego programy do malarstwa cyfrowego korzystają współcześni artyści

Jest mnóstwo programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że powstał jako software do obróbki fotografii, szybko stał się podstawowym oprogramowanie game devów i ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak m.in. ArtRage, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których przy użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych temperą, farbami akwarelowymi bądź farbami akrylowymi. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość korygowania błędnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Malarstwo komputerowe – kurs z udziałem instruktora

W praktyce uczenie się malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednak by rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a zarazem poznać ważne triki używania pędzli oraz wszystkie opcje oprogramowania, polecamy wykupić kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie kursy jest szerokie i nie uczą one jedynie podstaw działania programu. Istotne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi kontakt z autorem kursu.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]