Zapisz się na kurs gotowania i poznawaj tajniki kuchni

Szukasz dobrej oferty kursów gotowania Kraków? Nie wahaj się! Wystarczy kliknąć tu.

Własnoręczne przygotowanie dań w domu ma sporo zalet. Największą z nich jest głównie redukcja kosztów – spożywanie posiłku w domu jest zazwyczaj zdecydowanie tańsze aniżeli codzienne korzystanie z oferty lokali gastronomicznych. Tak samo ważna jest także przyjemność będąca następstwem przyrządzenia posiłku własnymi rękami – zwłaszcza, gdy możemy poczęstować nim domowników lub gości. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, że gotując osobiście mamy świadomość tego, co trafia na nasze talerze, a to okazuje się szczególnie istotne w przypadku osób wykluczających z jadłospisu niektóre składniki (na przykład węglowodany, gluten czy produkty odzwierzęce) lub przechodzących dietę. Wymaga to jednak pewnych umiejętności – a nie każdy takowe posiada. Na szczęście można przyswoić je sobie w trakcie kursów gotowania.

Kursy gotowania – nie tylko dla entuzjastów

W ofercie podmiotów prowadzących szkolenia kulinarne zauważymy rozmaite kursy – zarówno te adresowane do osób, które nie mają doświadczenia w przyrządzaniu potraw, jak i tych stawiających swoje pierwsze kroki w zawodowej gastronomii. Możliwości jest naprawdę wiele – od kursów opracowanych z myślą o kulinarnych hobbystach, poprzez kursy dla dzieci, aż po tematyczne szkolenia (m.in. kuchnia włoska, food pairing). Żeby kurs gotowania przyniósł należyte efekty, nadzwyczaj istotne jest to, aby był prowadzony pod okiem zawodowca. Toteż przed opłaceniem warsztatów wskazane jest dowiedzieć się, kim jest kucharz prowadzący szkolenie – które szkoły kończyła, w jakich restauracjach pracowała, a także czy zdobyła jakieś kulinarne wyróżnienia.

Kurs gotowania – czego się nauczymy?

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jaką wiedzę zdobędziemy. Na warsztatach skierowanych do dzieci poruszane są podstawowe zagadnienia, natomiast celem kursu nie jest uzyskanie konkretnych umiejętności, a podsycenie w nich kulinarnej wyobraźni oraz pasji. Natomiast kursy dla dorosłych pasjonatów gotowania są okazją do przećwiczenia kluczowych kuchennych umiejętności, jak np. techniki krojenia, sztuka prezentacji potraw bądź różnorodne sposoby obróbki cieplnej mięsa.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]