Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą skitur? Nie zwlekaj! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większa część osób wyruszających w góry zimą, jedzie tam najczęściej wyłącznie po to, aby spędzić czas na białym szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury – rekomendowane tylko dla obytych w górach narciarzy

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych banalnym wypoczynkiem w górskim domku i przelotnym zjazdem z zatłoczonych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, postanawiają podziwiać ich urok w trakcie dość trudnych, ale dających sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana tylko dla doświadczonych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią również używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych nart oraz butów.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów skitur są bez wątpienia włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie świetnie dadzą sobie radę nawet średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do skitur odbywających się na terenie Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam doskonałe warunki do tego typu wypraw. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie są pewne, która trasa będzie adekwatna do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą zwrócić się o poradę organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]