Wakacje na Sri Lance – plaże, herbata i inne atrakcje

Kliknij tutaj jeśli interesuje Cię wakacje Sri Lanka.

Chociaż w polskich Tatrach i nad Bałtykiem jest dużo pięknych punktów, w których można w w aktywny sposób spędzić urlop, często pragniemy po prostu wyruszyć w jakieś odległe kraje i wynieść tradycyjny wakacje na zupełnie inny poziom. Kapitalnym pomysłem jest podróż do Azji, bowiem tamtejsza kultura oraz tradycja są całkowicie inne od europejskich, zatem turyście z Polski przyniosą wiele niesamowitych doznań. Taką poszerzającą horyzonty eskapadą z pewnością będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bowiem to znaczy ta nazwa w sanskrycie.

Lenistwo na plaży lub intensywne zwiedzanie – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to stosunkowo małe państwo umiejscowione na wyspie Cejlon oraz sąsiednich drobniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, iż większość europejczyków za najważniejszą atrakcję uważa jej rozległe plaże, jak również możliwość ujrzenia jednej z najpiękniejszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon słynny jest też z obszernych pól herbaty, której produkcja jest najważniejszym sektorem gospodarki tej wyspy. Jakkolwiek jest to też państwo, które w swoim zasłoniętym dżunglą centrum skrywa mnóstwo zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno wzbudzać zdziwienia, bowiem historia tego kraju sięga ponad 3000 lat.

Co zatem należy zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na tę wyspę powinni obowiązkowo zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najsłynniejszą – świątynię Świętego Zęba Buddy, zwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek licznych religii i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni bądź zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala, który jest sławny również ze swoich niedźwiadków wargaczy, krokodyli i guźców. Nie można też spędzić wczasów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie wypić filiżanki najwspanialszego Earl Grey’a w życiu. Obowiązkowo należy również przejechać się długim lankijskim pociągiem.

Jak przygotować wycieczkę na Sri Lankę?

Na Cejlon można wyjechać w sporej grupie turystów z większością popularnych biur podróży, jednak najciekawsze wczasy na Sri Lance to te zorganizowane w oparciu o nasze własne zainteresowania. Takie podróże szyte „na miarę” przygotowuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które czerpiąc ze swojego doświadczenia jest w stanie dopasować plan podróży do oczekiwań dowolnej osoby.

Nasza lokalizacja:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]