Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Pełna oferta wyjazdów trekkingowych znajduje się tutaj.

Wyprawy w góry mają wiele form. Od spokojnych przechadzek po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jednakże w zamian za niejednokrotnie olbrzymi trud zyskujemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i kontaktu z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dobierz stosowny stopień trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności jest zależna od terenów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do silnego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej oraz co najmniej minimalnej praktyki w górach – np. w polskich Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla osób z najlepszą sprawnością, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również niebojących się niekomfortowych warunków biwakowania w czasie długiej wędrówki.

Gdzie uprawa się popularne trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego rodzaju rozrywki bardzo upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o inne góry Europy, największym uznaniem szczycą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat, jak również leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki mogą zaś spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Himalajach, Andach lub Karakorum.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]