Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Co powinieneś wiedzieć o Dolomity trekking?

Zwolennicy czynnego spędzania wolnego czasu na pewno poznali już niemal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które wyznaczone są w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Niewątpliwie są one oszałamiające, niemniej jednak osoby chętnie praktykujące ten rodzaj aktywności z czasem pragną zasmakować podekscytowania płynących z wypraw po nieznanym terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w polskich górach, skoro można podziwiać fenomenalne widoki we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne skalistych grani, turni i baszt skalnych

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się sporą ilością baszt skalnych, stromych turni oraz poszarpanych grani, które w ciągu dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najpiękniejszych masywów górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i nadzwyczaj strome stoki, oznaczono w nich również wiele bezpiecznych tras, z którymi da sobie radę większość turystów uprawiających trekking.

W alpejskich Dolomitach spędzisz również w atrakcyjny sposób zimowe miesiące

Początkujących pasjonatów trekkingu z pewnością oczaruje przeprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po trasach, które są zaopatrzone w mocne liny zabezpieczające. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak ułożony, aby członkowie grupy mieli czas na naukę reguł asekuracji oraz sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Obeznani z górami i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po szlaku na Brencie, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości turystów bardzo wyczerpująca, lecz jej uczestnicy z pewnością jej zapamiętają ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić również w atrakcyjny sposób zimę, poruszając się po mało stromych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na grupę Tre Cime oraz Tofany.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]