Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

Wycieczka Kilimandżaro - w tym miejscu przeczytasz o aktualnej ofercie.

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel licznych podróżników, którzy kochają ekstremalne eskapady. Niezatartych doznań niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Podróżników wabią głównie niesamowite krajobrazy, zanikające już lodowce, a także możliwość zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymaga stosownego przygotowania – z uwagi na ogromną wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda powoduje, że dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów znacznym wyzwaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny cechować się solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto również zakupić leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni również stosowna profilaktyka – używanie preparatów odpędzających insekty oraz nakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone kilkudniową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]