Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Korzystna oferta wyprawy w Himalaje.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływ na to ma sporo elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba napomknąć również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem zmagań doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Źródłem problemów bywa też samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Dodatkowym plusem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje lub Karakorum z rzadka postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, iż te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż często przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Annapurna. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie niesamowitych widoków, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]