Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Szukasz sztylp skórzanych? Kliknij tu.

Według wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie mają tych wad.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach zazwyczaj spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Duży wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]