Antena DVB T – cechy charakterystyczne

Zamów antenę telewizyjną.

W zdecydowanej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się bezużytecznym przedmiotem, należy zaopatrzyć się również w wysokiej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w rozmaitych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj naprawdę szeroki. W sprzedaży dostępne są siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się aktualnie w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą montażu. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w rękach narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, odznaczają się również niezwykłą wytrzymałością na działanie zmiennych czynników pogodowych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej wyborze?

Ogromna oferta anten tego typu sprawiła, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które chcemy zakupić. Powinno się pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na szereg czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można bez żadnego problemu znaleźć w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić należy zawsze ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]