Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Zobacz, gdzie kupić aparat do drenażu limfatycznego w domu.

Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX w. – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do miejsca masażu, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do presoterapii – stymulacja przepływu chłonki

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia używane są urządzenia do presoterapii odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród aparat uciska kończynę, stymulując tak przepływ chłonki. Istnieje multum zaleceń do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu czy wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowy sprzęt do masażu uciskowego

Dużo opcji zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. Teraz osoby często korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, dzięki mobilnym aparatom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest drenaż. Maszyny CarePump są kompaktowe i dość lekkie, toteż bez trudu można wziąć je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być wcześniej omówione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to między innymi zaburzenia rytmu serca i choroba nowotworowa, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]