Bursztyn w biżuterii

Chcesz zamówić biżuterię z bursztynem? Skieruj się tutaj.

Biżuteria z bursztynem ciągle jest popularna – tak wśród młodzieży, jak i znacznie bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie powinna jednak zaskakiwać – złoto Bałtyku należy wszak do najpiękniejszych surowców, a łatwość jego obróbki sprawia, że wyprodukowane z niego ozdoby można dostosować do przeróżnych mód. By cieszyć się jej wyglądem, powinniśmy o nią odpowiednio się zatroszczyć. O co chodzi? Przeczytajcie opracowany przez nas poradnik.

W czym przechowywać biżuterię z bursztynem?

Bursztyn to bardzo delikatny surowiec – z tego powodu biżuteria z bursztynem koniecznie musi być przechowywana we właściwych warunkach. Bursztynowy wisiorek musimy owinąć miękką tkaniną, a następnie szczelnie zapakować w folię i włożyć do drewnianej szkatułki. Pamiętajmy, by w jednym opakowaniu nie trzymać dwóch wisiorków – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Czyścimy biżuterię z bursztynem

Złoto północy nie znosi mocnych środków chemicznych. Słuszniej więc postąpimy, wykorzystując do jego pielęgnacji delikatniejsze specyfiki – między innymi oliwę z oliwek lub mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana miękką ścierką, nieznacznie nasączoną wodą – pod żadnym pozorem nie może być jej zbyt dużo.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś w piwnicy starą biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie nadal jest piękna, jednak czas odcisnął na niej swoje piętno. Jak ją odrestaurować? Próbując uczynić to bez pomocy specjalisty, możesz jedynie jeszcze bardziej ją zepsuć – najlepiej zatem postąpisz, powierzając ją złotnikowi.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]