Czepki ochronne i maseczki higieniczne – konieczność w przemyśle spożywczym

Jeśli szukasz czapek ochronnych, koniecznie sprawdź https://bit.ly/2SVVXKM.

Zapewnienie wszelkich norm bezpieczeństwa w czasie przetwarzania artykułów przeznaczonych do spożywania wymaga, by załoga linii produkcyjnych posiadała odpowiednie ubranie ochronne, które uniemożliwia przedostanie się kawałków ciał obcych do wytwarzanych artykułów. Jednym z najważniejszych elementów tego typu odzieży roboczej są maseczki oraz czepki, przykrywające głowę pracowników.

Z czego wytwarza się kominiarki oraz czepki ochronne?

Fundamentalnym zadaniem produktów zakrywających głowę członków kadry zakładu, jest uniemożliwienie dostaniu się nawet pojedynczych włosów do wytwarzanej żywności. Właściciele linii przetwórczych wyposażają swoją załogę w rozmaite osłony zakrywające twarz i włosy. Nakrycia te wykonane są zwykle z polipropylenu, w skrócie PP, który cechuje się odpowiednią przepuszczalnością powietrza i może być szeroko wykorzystywany w branży spożywczej, nawet do produkcji opakowań. Z PP sporządza się między innymi czepki ochronne i kominiarki osłaniające większą część głowy. Te ostatnie występują również w wersji z dodatkową maseczką zakrywającą nos oraz usta osoby. Polipropylen może być barwiony, toteż kominiarki oraz czepki ochronne z niego wytwarzane, można zamówić w wielu kolorach, co z pewnością zainteresuje właścicieli przedsiębiorstw, którzy troszczą się o spójność wizerunkową marki. Z kolei czapki ochronne (również te z daszkiem) produkowane są z bawełny oraz przędzy akrylowej.

Maseczki jednorazowe osłaniające twarz również dla mężczyzn z brodą

Maseczki są kolejną ochronę w trakcie produkcji. Minimalizują one prawdopodobieństwo przeniknięcia do artykułów spożywczych cząsteczek śliny. Maseczki zakrywające twarz to wyroby, które zakłada tylko raz. One też wyprodukowane są z włókniny PP, która nie powoduje reakcji uczuleniowych, nie pyli się i jest bardzo lekka. W zależności od potrzeb, w przemyśle spożywczym wykorzystuje się jedno-, dwu- bądź trzywarstwowe maski ochronne. Dla panów noszących wąsy i brodę zaprojektowane są natomiast specjalne maski ochronne pokrywające kompletnie żuchwę, które sięgają ponad górną wargę.

Nasza lokalizacja:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]