Jakie łóżko do sypialni dla jednej osoby a jakie dla pary?

Łóżko drewniane 120x200 zamówisz na https://rabwood.sklep.pl/pl/c/Lozka-do-sypialni/16.

Na spaniu spędzamy mniej więcej jedną trzecią część życia. To niezwykle ważny element codziennego cyklu życia, który zlekceważony przyczynia się do problemów zdrowotnych, chronicznego zmęczenia oraz generalnie niższej produktywności w pracy. Lecz by spać błogo należy zatroszczyć się o kupno komfortowego łóżka do sypialni.

Zalecana szerokość łóżka małżeńskiego oraz pojedynczego

To, na jakiego rodzaju łóżko do sypialni finalnie się zdecydujemy, często zależy od warunków lokalowych. Fachowcy od snu zwykle polecają, żeby łóżko jednoosobowe posiadało nie mniej niż 90 cm szerokości, jakkolwiek dla poniektórych 100 a wręcz i 120 cm to za mało, by swobodnie się na nim położyć. Natomiast łóżko małżeńskie powinno posiadać nie mniej niż 140 cm, a optymalnie – około 160 cm szerokości. Da to dostatecznie dużo przestrzeni dla każdej pary. W przypadku łóżka małżeńskiego specjaliści rekomendują zakup odrębnego materaca dla każdej z osób. Z jakiego powodu? Każdy z nas jest inny, przez co z rzadka się zdarza, że materac o konkretnej twardości umożliwi głęboki sen obu małżonkom.

Powinno się mieć na względzie, że opisując wymiary łóżka w rzeczywistości określa się szerokość światła jego ramy, która odpowiada rozmiarom materaca jaki do niego pasuje. Więc aranżując sypialnię trzeba wziąć pod uwagę całkowite rozmiary mebla, ponieważ czasem mogą być one nawet 15 cm większe od wymiaru materaca.

Rekomendujemy także przemyśleć czy kupić łóżko bez czy z wezgłowiem. Jeśli na wieczór lubisz chwilę poczytać albo obejrzeć film, wezgłowie zagwarantuje należytą podporę dla pleców w ciągu tych kilkudziesięciu minut spędzonych na siedząco.

Zamawiasz do sypialni łóżko drewniane? Zwróć uwagę na stelaż!

Choć na rynku dostępne są dziesiątki modeli łóżek na stalowych ramach oraz tapicerowanych, najpopularniejsze nieprzerwanie pozostają łóżka drewniane. Meble z drewna perfekcyjnie komponują się z różnymi stylami aranżacji wnętrz, a równocześnie powodują, iż dom staje się przytulne. Dlatego też kupowane są przez właścicieli hoteli oraz domów wypoczynkowych – dzięki nim turysta postrzega wynajęte pokój jako bardziej swojskie.

Drewno znakomicie nadaje się również na materiał na stelaż, czyli najważniejszą część łóżka. Stelaż do łóżka również powinno się dobierać rozsądnie, gdyż w znacznym stopniu wpływa na nasz komfort podczas snu. Drewniane stelaże nie tylko są cichsze i mocno podtrzymują materac, ale również są na tyle sprężyste, by bez oporu reagować na ułożenie i ruchy ciała użytkownika.

Nasza lokalizacja:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]