Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Więcej o listwach podłogowych na www.balticwood.pl.

Z pozoru są niewiele wnoszącym elementem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie kabli oraz chronią dolną część ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, żeby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i bardzo dobrze koresponduje z eleganckimi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych surowców, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]