Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Jeśli szukasz lampy solnej, koniecznie sprawdź https://bit.ly/3f4G4r6.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozmaitych wypraw po świecie, a czasami nabywamy impulsywnie, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Z rzadka jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia obiektów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne są ładne i bez problemu można je dopasować do aranżacji wnętrza, ponieważ są sprzedawane w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, jako że nie ma brył soli o takim samym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, nieregularną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rzemieślnicy parający się sporządzaniem owych lamp, nadają im bardziej regularne formy, przykładowo walca czy też sześcianu.

Lampa solna a produkcja anionów

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania anionów, równoważących te wytwarzane przez wszechobecne przyrządy elektroniczne. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi osobom cierpiącym na na alergię bądź astmę. Blask, jaki dają tego typu lampy, jest łagodny i kojący, toteż zaleca się stosowanie ich osobom cierpiącym na bezsenność lub stres, bowiem dzięki nim można łatwiej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniki na drobiazgi i estetyczne świeczniki, a płaskie bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]