Odzież kompresyjna – usuwa zakwasy i zapobiega mikrourazom mięśni

Dowiedz się więcej o odzieży kompresyjnej na sklep-hummel.pl/pl/c/ODZIEZ-I-BIELIZNA-KOMPRESYJNA/280.

O odzieży termoaktywnej słyszał praktycznie każdy, jakkolwiek nie wszyscy spotkali się z określeniem „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, ponieważ ten termin raczej kojarzony z akcesoriami używanymi w medycynie. W tym tekście zaprezentujemy ten rodzaj odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak oddziałuje ona na wydajność treningu osoby, która ją zakłada.

Cechy odzieży oraz bielizny kompresyjnej

Bielizna i odzież kompresyjna to specjalistyczne produkty, które mają wiele właściwości pozytywnie oddziałujących na komfort ćwiczeń. Taka odzież mocno przylega do ciała co sprawia, że opięte nią mięśnie szybciej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki zapewnia ta najczęściej bezszwowa odzież, przyczynia się do lepszego ukrwienia i dotlenienia tkanek oraz szybszego odprowadzenia “zakwasów” z trenowanych mięśni. Dobrej jakości odzież uciskowa w słoneczne dni nie dopuści do przegrzania organizmu, z kolei zimą sprawnie ochroni go przed wychłodzeniem. Ten atrybut ubrań kompresyjnych umożliwia użycie ich zarówno przez sportowców trenujących pod dachem klubu fitness, jak i tych przedkładających ćwiczenia outdoorowe. Inną niesłychanie istotną właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, jako że zmniejsza ona wstrząsy oraz wibracje mięśni, nagminnie występujące w czasie treningów o charakterze siłowym.

Jak używać bieliznę i odzież kompresyjną?

Odzież kompresyjna przeznaczona jest głównie do noszenia podczas energicznych ćwiczeń. Np. spodnie o własnościach uciskowych stabilizują pracę mięśni nóg, w ten sposób pomagając biegaczom osiągnąć lepsze wyniki, z kolei koszulki kompresyjne podtrzymują mięśnie grzbietu i brzucha. Profesjonalni sportowcy, skupieni na treningu wszystkich mięśni często używają kombinezonów kompresyjnych, zaś typowi bywalcy klubów fitness z reguły korzystają z kompletu koszulka plus spodnie. Sportowe getry lub skarpetki kompresyjne można zakładać na czas treningów, jednak zaleca się używać ich raczej zaraz po ćwiczeniach, aby szybciej zregenerować mięśnie. Kluczowe jest też, by prawidłowo dobrać rozmiar odzieży bądź bielizny kompresyjnej, tak by nie powodowała zbyt silnego ucisku, który mógłby niekorzystnie wpłynąć na cyrkulację krwi. Odzież i bielizna kompresyjna męska oraz damska to produkt, który bez trudu dostaniemy w większości sklepów sportowych.

Nasza lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]