Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz szutersy.

Projektując wystrój pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się dużo czasu na dekorację okien. Zwykle wybiera się tradycyjne aranżacje, to znaczy zasłony oraz firanki, które czasem zestawiane są z roletami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Z czego wytwarzane są okiennice ozdobne shutters

Podstawowym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome, dzięki czemu można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, zależnie od fantazji mieszkańców. Produkuje się je z płyt MDF, z drewna, a także PCV. Shuttersy zakłada się z reguły na oknach, aczkolwiek jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie spotyka się wciąż sporadycznie, ale większa część z nas zapewne przyjrzała się im w telewizji czy w kinie, ponieważ tego rodzaju okiennice są często stosowane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w Nowej Zelandii oraz Afryce Południowej.

Shuttersy wspaniale komponują się z licznymi stylami wnętrz

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko świetnie wyglądają, ale mają także zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – utrzymać ciepło na dłużej. Shuttersy dobrze komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i nie ma przeważnie problemów, by założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co sprawia, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niesłychanie atrakcyjny wygląd, a więc wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Warto również podkreślić, że nachylenie lameli shuttersów jest ustawia się bez wykorzystania linek, co rodzice dzieci czy posiadacze psotnych psów i kotów, które mogłyby zaplątać się wystające żyłki, uznają z pewnością za kolejny plus.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]