Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Jeśli szukasz realizacji z zastosowaniem shuttersów w sypialni kliknij tutaj.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, innymi słowy szutersy (shutters), kojarzą się najczęściej z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Tymczasem ten element osłony okna można zastosować też w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła docierającego do pokoju

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy wyraźnie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu doskonale uzupełniają stylistykę większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, bowiem to w salonie przyjmuje się gości oraz przesiaduje się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. W związku z tym należy zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale jednocześnie komfortowe. Swoboda wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co pozwala np. na całkowite jego zaciemnienie, jeśli pragniemy zobaczyć film, lub jego przyjemne ściemnienie, kiedy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Swoboda kontroli wnikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże z jeszcze innego powodu – z ich pomocą można skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast w okresie zimowym o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Prócz tego okiennice typu shutters lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej drobinek kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich pielęgnacja jest wyjątkowo prosta i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]