Wybieramy kaski na motor

Jeśli chcesz kupić kaski motocyklowe, odwiedź ten adres.

Każdy miłośnik motocykli ma świadomość, że istotą zachowania minimum ochrony podczas jazdy jest posiadanie kasku. Nieistotne, czy wykorzystujemy motor od czasu do czasu, czy jest on naszym jedynym środkiem transportu – na każdą jazdę musimy wziąć kask motocyklowy, bo taki obowiązek nakładają na nas przepisy kodeksu drogowego. Ich złamanie grozi nałożeniem mandatu oraz punktów karnych, jednakże może mieć też daleko groźniejsze następstwa – w razie wypadku prowadzący (albo jego pasażer) nie mający kasku wystawiają się na ciężkie urazy, a nieraz i śmierć.

Crossowe i szczękowe – typy kasków na motor

Kaski na motor różnią się między sobą designem i zastosowaniem. Istnieją 4 podstawowe typy kasków:
Kaski otwarte nie mają wcale części osłaniającej żuchwę – skorupa ochrania jedynie górną część czaszki. Nie mają dużej masy, ale nie dają wysokiego poziomu ochrony, dlatego przeznaczone są dla kierowców poruszających się na motocyklach rozwijających niższe prędkości (jak choppery) i na skuterach.
Kaski crossowe, czyli kaski enduro albo off-road, to kaski gwarantujące maksymalny poziom ochrony, które używane są do jazdy w terenie. Charakteryzują się lekkością, brakiem szybki oraz bardziej opływowym kształtem. Aby go używać trzeba wyposażyć się też w gogle.
Kaski integralne są uniwersalne i z tej przyczyny prawdopodobnie najczęściej noszone przez kierowców, bowiem można je wykorzystać do jazdy na motocyklu sportowym, szosowym, jak również na skuterze. Ich charakterystyczną własnością jest jednolita struktura, co powoduje, że są one uznawane za bardzo bezpieczne, jednak niezbyt komfortowe.
Kaski szczękowe – ich nazwa wzięła się z tego, że posiadają mobilny (opuszczany i podnoszony) moduł części żuchwowej. To sprawia, iż są niesłychanie wygodne – można w nich bez przeszkód zaczerpnąć powietrza, rozmawiać, czy zjeść bez potrzeby ściągania kasku.

Zamawiamy kask na motocykl – co należy sprawdzić?

Kupując kask na motor miejmy na uwadze, że po polskich drogach można poruszać się wyłącznie z kaskami posiadającymi homologację, toteż sprawdźmy to zawsze przed zakupem. Co więcej zwróćmy uwagę m.in. na to czy interesujący nas kask jest dobrze dopasowany do głowy, czy wizjer jest transparentny i odporny na zarysowania i czy wentylacja kasku jest wydajna.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]