Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/, aby znaleźć informacje dotyczące kursu zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są niesamowite, a jednocześnie niebezpieczne. Właściwie co kilka tygodni, a najczęściej w okresie, gdy urlopowicze masowo napływają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w pobliżu słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego przygotowania wybrali się na wycieczkę trasą powyżej ich możliwości. Zatem tym, którzy miłują góry i chcą przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka na łonie natury w niewielkich grupach

Najlepszym sposobem, żeby pozyskać potrzebne umiejętności jest odbycie kompleksowego kursu pod okiem profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów związanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, poznają reguły asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które okazują się konieczne w przypadku najrozmaitszych niespodziewanych zdarzeń. Szkolenie pokrywa także reguły odpowiedniego postępowania w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma olbrzymie doświadczenie jako realizator wypraw w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia odbywają się na łonie natury (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w niedużych grupach, które z reguły nie przekraczają pięciu- osób. To sprawia, że przyswajanie nowych umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, by mogli oni sprawnie przyswoić sobie pełną wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]