Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Jeśli chcesz zamówić podłogi drewniane dębowe, skieruj się na tę stronę.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę parę chwil, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym podłożu – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać również o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin, aż ulotni się z nich zgromadzona wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – specjaliści polecają robić to startując z rogu pokoju. Przed pracą, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później producent może nie uznać reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – najniższa wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je wertykalnie do okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w domu. Należy zatem zapewnić im dylatacje o szerokości przynajmniej jednego centymetra, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]