Projekty gabinetów lekarskich. Co należy wiedzieć urządzając gabinet?

Jeśli potrzebujesz zamówić profesjonalne projektowanie gabinetów lekarskich, skieruj się na http://tinyurl.com/ykm4loyl.

Planowanie gabinetu medycznego to nie wyłącznie sprawa estetyki oraz wizerunku, lecz również wiedzy. Odpowiednio zaprojektowany gabinet musi dawać komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi, ale także spełniać standardy. O czym należy pamiętać, aranżując gabinet i komu warto to zadanie powierzyć?

Projektowanie gabinetów lekarskich – nie taka prosta sprawa / Projektowanie wnętrz gabinetów lekarskich to nie taka banalna sprawa / Aranżacja gabinetu medycznego nie jest łatwa

Porządnie zaprojektowany gabinet lekarski ma obowiązek spełniać kilka warunków:

  • być komfortowy dla pacjentów oraz dla lekarzy,
  • gwarantować bezpieczeństwo świadczonych usług,
  • ładnie się prezentować,
  • spełniać normy.

Gabinet lekarski jako miejsce użyteczności publicznej powinien być zaprojektowany zgodnie z przepisami. To oznacza, iż:

  • minimalna powierzchnia gabinetu musi mieć 12 m2 dla indywidualnej praktyki lekarskiej oraz gabinetu dentystycznego czy też 15 m2 dla gabinetu lekarza rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu muszą mieć min. 95 cm szerokości,
  • toaleta powinna mieć taką powierzchnię, jaka umożliwia całkowity obrót wózka inwalidzkiego,
  • podłoga musi być antypoślizgowa, bez trudu zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych środków chemicznych oraz niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego muszą być zabezpieczone do wysokości 1,6 m powierzchnią trwałą oraz nienasiąkliwą.

Aranżacja gabinetu lekarskiego – komu ją zlecić?

Znajomość rozporządzeń to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w planowaniu wnętrz gabinetów lekarskich to właśnie dzięki własnemu dużemu doświadczeniu bardzo dobrze wiedzą, jakie materiały zastosować, aby pomieszczenie spełniało standardy, a jednocześnie przedstawiało się estetycznie oraz zarazem możliwie jak najbardziej przyjemnie. Profesjonaliści od aranżacji gabinetu lekarskiego mają też świadomość, które kolory zastosować, żeby wywołać pozytywne emocje u pacjentów i personelu.

Obok estetyki nadzwyczaj ważna jest też funkcjonalność – dobrze oraz profesjonalnie zaprojektowany gabinet lekarski musi być bezpieczny i wygodny.

Nasza lokalizacja:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]