Baseny kąpielowe – bogaty wybór, dodatkowe akcesoria

Więcej o basenach kąpielowych.

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także ogromna wygoda, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz konserwowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla salonów spa bądź pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, przydomowe czy ogrodowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać proste rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Efektownie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia także halę basenową albo ogród. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Podobnych dodatków jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Nasza lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]