Blachodachówka panelowa – materiał na dachy o sporym nachyleniu

Jeśli chcesz kupić blachodachówkę, koniecznie odwiedź tę stronę.

Blachodachówki to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Rzecz jasna spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to również bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jednorodzinnych oraz wielorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę mocne.

Blacha na dach – cechy i zalety

Blacha na dach wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się licznymi zaletami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące skutkiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Właściwie dobrane warstwy lakiernicze są także odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od założenia. Aby jednak cieszyć się tymi atutami, blachodachówkę trzeba kupić w sprawdzonych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje szerokie zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i całkiem tania – oraz przy stawianiu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08