budowa domów drewnianych, budowa domów drewnianych Małopolska

Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Szereg osób marzy o posiadaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w polskim krajobrazie dominowały domy mające kształt zwykłego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się również wielkimi stratami energii. Obecnie wygląda to diametralnie inaczej. Bardzo chętnie decydujemy się na domy drewniane, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to aktualnie świetny przykład na to, jak skutecznie można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak na ogół określa się też styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, balkon bądź weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie wykorzystują także inne nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być też energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stawiają na zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien oraz odpowiednie ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można często w jednym regionie Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie położone jest malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt doświadczonemu architektowi

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najrozsądniej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]