Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Szukasz sklejki szalunkowej? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to istotny moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jednak na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować obiekty z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Dawniej w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te jednak były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny dziś wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – na ogół z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji używa się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny częstokroć wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]