Kiedy zastosowanie szalunków jest konieczne?

Jeśli potrzebujesz szalunków Kraków, koniecznie odwiedź tę stronę

Szalunki to to konstrukcja o charakterze tymczasowym, którą w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się z desek. Może ona być wykonana także z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna odznaczającego się niższą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale tego rodzaju działanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo dokładnie tak w inny sposób nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje oczekiwaną formę. Szalunki wyjmuje się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Sięgając po szalunki, można także solidnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszelkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje wypełniony właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zwiąże. W przeważającej liczbie przypadków niezbędne jest do tego od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonywane są chociażby w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu kolumn ogrodzeń oraz sufitów z żelbetonu. Mają jak widać bardzo duże zastosowanie, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są też profesjonalne podpory i dźwigary. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji wyjściem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu ekipom budowlanym mocowań, dźwigarów i sklejki.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]