Okna drewniane – sposób na elegancki wygląd domu

Zobacz, gdzie zamówić okna drewniane

Okna drewniane najczęściej kupowane są nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale również na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny surowiec gwarantuje estetyczny wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Nie tylko jednak estetyka jest istotną zaletą tych produktów. Jakie są inne kwestie, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich cena jest nieco wyższa aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – niepowtarzalne walory estetyczne

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych mających związek z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można również decydować się na różne gatunki tego surowca, które mogą mieć przeróżny wygląd, barwę bądź rozmaitą fakturę, co stwarza ogromne możliwości wyboru oraz można dzięki temu zaspokajać różne oczekiwania i gusta. Drewno jest też bardzo przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być więc idealnym materiałem do wytwarzania najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Inne istotne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec daje olbrzymie możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Przybierają one rozmaity wygląd i stylistykę. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto poddawać obróbce, wykonując niepowtarzalne kształty. Tylko drewno może być wykorzystywane do odnawiania starych budowli, znakomicie spisuje się także w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie ma w sobie żadnych szkodliwych substancji, a nawet pozytywnie działa na zdrowie mieszkańców, poprawiając mikroklimat domu. Do tych zalet należy poza tym dopisać to, iż znanych jest bardzo dużo znakomitych metod poprawiania trwałości drewnianych okien, jak również to, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest bardzo prosta oraz nie zagraża atmosferze. Zalety te powodują, iż okna z drewna są lepsze aniżeli produkty wytwarzane z PCV lub plastiku.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]