Okna skrzynkowe znów popularne

Okna skrzynkowe producent. Uzyskaj więcej wiadomości.

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z zabytkowymi obiektami. Nierzadko spotkać je można w zabytkowych gmachach, wiejskich chałupach lub dworkach. Obecnie są one wytwarzane w szczególności z przeznaczeniem do montażu w tego typu, bo użycie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Należy przy tym zauważyć, iż z uwagi na ich walory estetyczne coraz częściej montowane są również we współczesnych budynkach. Szczególnie, że obecne wersje są tak samo wydajne, co okna wykonane starymi technikami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, między którymi jest pusta przestrzeń. Jest to pewnego rodzaju izolator, który chroni wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach często podzielone są na cztery części – dwa u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane osobno i niegdyś służyły do wietrzenia wnętrz. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach zbudowanych przed laty – na przykład domach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, powinny być wykonane z właściwego drewna. Dotąd najczęściej wybierano sosnę oraz dąb, lecz od niedawna ich twórcy stosują także gatunki egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti są wszak znacznie bardziej odporne na działanie deszczu, powietrza oraz ekstremalnych upałów.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]