Ale jak wybrać dobrego stomatologa?

Uzyskaj pomoc od dentysty w Krakowie.

Bolący ząb jest ogromnie nieprzyjemnym odczuciem. Dlatego też stomatolog jest przeważnie jedynym lekarzem specjalistą, którego większość z nas stara się odwiedzać regularnie co pół roku. Lecz jak wybrać dobrego stomatologa?

Dobry dentysta – bliska lokalizacja i bogaty zakres oferty

Mieszkańcy miast i większych miejscowości bez trudu znajdą blisko swojego zamieszkania jakiś gabinet stomatologiczny, gdyż jest to jedna z najpopularniejszych usług lekarskich oferujących odpłatne leczenie oraz profilaktykę. Na co należy zwrócić uwagę wybierając stomatologa, któremu postanowimy polecić opiekę nad naszymi zębami? Najlepiej, gdy gabinet stomatologiczny mieści się nieopodal miejsca zamieszkania pacjenta, by w razie nagłego przypadku (silnego bólu, wypadnięcia plomby bądź złamania zęba) nie trwonić czasu na dotarcie do specjalisty. Terminy działania gabinetu też są ważne – gdy stomatolog przyjmuje pacjentów minimum do godz. 20:00, pacjent bez trudu umówi się na zabieg bez konieczności wzięcia dnia urlopu w miejscu zatrudnienia. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na szerokość usług świadczonych przez gabinet stomatologiczny i specjalizacji, którymi legitymują się jego dentyści. Im szersza oferta, tym większa szansa, iż bez względu na skomplikowania przypadku z jakim pacjent zgłosi się do kliniki, będzie on kompleksowo zaopiekowany bez potrzeby odsyłania go do kolejnych gabinetów. Nie lekceważmy także opinii byłych pacjentów danego stomatologa – jeżeli są one pozytywne w kwestii oferowanych przez specjalistę usług, bez obaw można zapisać się na konsultację.

Gabinet stomatologiczny musi iść z duchem innowacji

Medycyna to ciągle rozwijająca się gałąź nauki, dlatego również dentyści muszą iść z duchem innowacji. Szukajcie w związku z tym takiego gabinetu stomatologicznego, którego zespół bezustannie zdobywa nową wiedzę, żeby być na bieżąco z najnowszymi technikami. Ale samo zdobywanie wiedzy nie wystarcza – za nią powinno iść dodatkowo wykorzystanie przez dentystę najnowocześniejszych urządzeń, komponentów i narzędzi. W trzecim dziesięcioleciu XXI w. kolejnym kluczowym aspektem konsultacji u stomatologa staje się też kwestia higieny i bezpieczeństwa, stąd przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym trzeba sprawdzić czy egzekwuje on rygorystyczne zasady dezynfekcji, które chronią tak kadrę medyczną, jak i pacjenta.

Nasza lokalizacja:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]