Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Uzyskaj fachową pomoc specjalistów z biura rachunkowego Katowice, kliknij w to miejsce

Prowadzenie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest zwykle źródłem niemałych problemów. Mniejsze podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistęksięgowego na etat, a ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, by starannie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi część czytelników – należy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy budżet przedsiębiorstwa ekspertom, otrzymamy gwarancję, że skutkiem ewentualnych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie wystawienie kary. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy i czasu – nie trzeba zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Należy również napomknąć o swobodzie, jaką dają takie usługi. Współcześnie nie trzeba już codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo spraw można uzgodnić z księgowym używając poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie warto kierować się tylko jego cenami – nadzwyczaj niskie koszty usług nierzadko oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy posiadają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]