Co sprawdza audyt SEO?

Tu sprawdzisz, kto oferuje audyt sklepu internetowego.

Wedle internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt to ewaluacja przedsiębiorstwa, spółki czy firmy pod kątem przeróżnych czynników, między innymi organizacyjnych i finansowych, jak również oszacowanie możliwości dalszego rozwoju. Co, mając na uwadze powyższe, oznacza zatem audyt SEO? Jest to dogłębna analiza strony www, sprawdzająca różne jej elementy, jak metadane, kod strony, hierarchię nagłówków, prędkość ładowania się witryny i wiele innych aspektów. Oprócz samego zestawienia błędów oraz uchybień, w dobrym audycie SEO powinny znaleźć się również wytyczne co do rozwiązania wykrytych problemów.

Audyt SEO analizuje witrynę internetową pod względem użyteczności, zgodności ze standardami W3C, zawartości strony, jak również poprawności kodu. Oprócz tego sprawdzane jest także, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, żeby wskazała ona wszelkie błędy na stronie i – co najistotniejsze – zaproponowała rozwiązania, które pomogą je naprawić.

Audyt SEO – darmowy, a może płatny?

W internecie jest masa stron oraz narzędzi, przy użyciu których można natychmiast i bez opłat wykonać audyt SEO witryny. Pozytywy takiego rozwiązania? Szybkość oraz cena. Wady? Całe mnóstwo. Okrojone dema bądź też bezpłatne narzędzia z ograniczaną funkcjonalnością, są niedoskonałe. Jeżeli już zauważą pewne błędy na stronie, to na ogół nie wszystkie. Wiele problemów (między innymi w kodzie) uchwycić można jedynie w trakcie analizy dokonanej przez człowieka, a nie oprogramowanie.

Na płatny audyt SEO wykonywany przez agencję należy poczekać z reguły od tygodnia do ok 30 dni. Czas na przygotowanie analizy powinien zostać sprecyzowany w umowie zawartej z firmą, która zadeklarowała, iż go przeprowadzi. Taki audyt umożliwia wykrycie wszystkich istotnych problemów ukrytych w witrynie. Jeżeli strona była utworzona na platformie typu Shoper czy Magento bądź na ogólnodostępnym szablonie, to rzeczy do naprawienia może być dużo. Kiedy strona wolno się wczytuje i ma praktycznie zerową widoczność na ważne dla klienta słowa kluczowe, to także są to sygnały, że zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu jest trafnym rozwiązaniem.

Audyt SEO – co pokaże, jeżeli będzie przeprowadzony dobrze

Uważnie wykonany audyt SEO może ujawnić masę wad strony, w szczególności:

 • niska prędkość ładowania się strony w wersji mobilnej i desktopowej,
 • błędy strony w wersji na komórki, takie jak nieprawidłowe wyświetlanie się różnych elementów,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • nieprawidłowości w hierarchii nagłówków,
 • problemy z dostępnością strony dla robotów,
 • przyczyny słabej widoczności witryny na słowa kluczowe,
 • brak albo nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • słaba jakość zawartości strony,
 • jakość kodu strony,
 • faktyczna liczba zaindeksowanych podstron,
 • brak czy też niewłaściwa integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Search Console)

.

Nasza lokalizacja:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]