Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie było to niestety dobre rozwiązanie, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie bardzo komfortowe. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, ale także posiadają wiele innych zalet. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych efektów, do zera zmniejszając ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Na czym polega implantologia?

Współcześnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm i nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczące zmniejszenie okresu gojenia – chory nie notuje jakichkolwiek dolegliwości już po 90 dniach. Do tej pory powinien stosować zimne okłady, zaś od razu po operacji – wystrzegać się alkoholu, tytoniu oraz bardzo ciepłych potraw. Istotne będzie również wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które likwidują dyskomfort oraz obrzęk.

Implanty zębów – jakiemu stomatologowi powierzyć?

Implantologia ma ogromny wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – dlatego tak ważne jest to, by wybrać właściwego lekarza. Jak jednak uniknąć przykrych niespodzianek oraz problemów zdrowotnych? Dobrze postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów stomatologowi z dużym stażem i pozytywnymi opiniami wcześniejszych klientów. Jak je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google nazwy gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy istotne informacje.