Kanapki, koreczki i tartoletki – kiedy warto zamówić przekąski cateringowe?

Dalsze informacje o cateringu kanapkowym.

Urządzenie nawet ogromnego przyjęcia nie jest trudnością, gdy posiadamy pod dostatkiem wolnego czasu na kupowanie koniecznych napojów i produktów, jak również następnie własnoręczne preparacja z nich smacznych przysmaków dla gości uroczystości. Wprawdzie nie wszyscy mają taką swobodę, ale nie oznacza to też, że trzeba porzucić zamiar uczczenia znaczącego wydarzenia. W takiej sytuacji warto zamówić usługę cateringu kanapkowego.

Czym charakteryzuje się finger food catering?

Catering kanapkowy, znany także jako finger food catering, to usługa adresowana z reguły do firm, jakkolwiek zamawiają ją regularnie także osoby prywatne i rozmaite instytucje urządzające gustowne spotkania. Polega ona na zaopatrzenie uroczystości w dania typu finger food, czyli nieduże przekąski, które można zjeść stojąc i bez użycia widelca. Przy idealnym cateringu finger food nie trzeba używać talerza – to przekąska na “jeden kęs”. Finger food to głównie sandwicze, tartoletki owocowe oraz warzywne albo roladki. Ten wariant cateringu bardzo dobrze zdaje egzamin na eventach, podczas których organizatorom zależy na bliskim kontakcie zaproszonych gości. Umożliwia on prowadzenie długich konwersacji, przy czym nie sprowadza interakcji tylko do gości usadzonych przy wspólnym stoliku.

Catering kanapkowy – wspólny stolik dla wszystkich uczestników

Zlecenie przygotowania cateringu z przekąskami zewnętrznej firmie ma mnóstwo plusów, które dostrzegą zarówno odbiorcy indywidualni, jak i biznesowi. Po pierwsze, dzięki niemu pozbywamy się kłopotów z rozmieszczeniem stołów i stresu z usadzaniem uczestników wydarzenia. Przekąski oraz zimne i ciepłe napoje leżą na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy poczuje taką potrzebę. Jest to niezwykle przydatne zwłaszcza w mniejszych salach, w których zmieszczenie odpowiedniej liczby stołów byłoby trudne. Catering finger food momentalnie powoduje też, że event ma mniej formalny, luźniejszy klimat. Trzeba zaznaczyć, iż menu z poręcznych przekąsek jest zazwyczaj tańsze niż szykowne obiady, a dodatkowo zapewnia większą swobodę dopasowania ich do tendencji żywieniowych gości bankietu. Co istotne, catering z przekąskami nie potrzebuje dostępu do kuchni, a to nierzadko stanowiło główną komplikację przy urządzaniu wydarzeń firmowych.

Nasza lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]