Kiedy wykonać badania psychologiczne kierowców?

Na http://www.badaniabielsko.pl dowiesz się, kto oferuje badania kierowców Bielsko.

Na sytuację na drogach w największym stopniu rzutują kwalifikacje obsługujących poruszające się po nich auta. Naprawdę istotne okazuje się to dla kierowców profesjonalnych – na przykład taksówkarzy czy kierowców TIR-ów i autobusów. W ich przypadku ważne są zarówno kwalifikacje, jak i uwarunkowania psychiczne. Z tego względu kierowcy z tych zawodów zgodnie z przepisami muszą we właściwym terminie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto zatem napisać na ich temat parę zdań. W jakich odstępach muszą być wykonywane? Na czym polegają tego typu badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich nastawić?

ABC badań psychologicznych kierowców

Badania kierowców muszą być wykonywane co pięć lat. Ta reguła nie dotyczy z kolei specjalistów, którzy skończyli 50 lat – powinni bowiem przeprowadzać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychologiczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w odpowiedniej poradni, który najpierw wykonuje badania osobowości. Przybierają one postać konwersacji z kierowcą, podczas której odpowiada on na pytania na temat zachowań w ekstremalnych sytuacjach. Następna faza badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie wykonywane są badania na specjalnych maszynach, podczas których badana jest podzielność koncentracji, umiejętność szybkiego reagowania, postrzeganie szybkości czy widzenie w ciemności.

Jak przygotować się do badań psychologicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa rozmowę ze specjalistą, który w jej trakcie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co ważne, powinniśmy wiedzieć, że nie dla wszystkich ich efekty okażą się pozytywne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście nieco podnieść. W jaki sposób? W internecie znajdziemy różne opisy działania urządzeń, na jakich są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by zawczasu przekonać się, jak one działają.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]