Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Kliknij w to miejsce i dowiedz się, komu zlecić uszczelnienie okien.

Na samopoczucie lokatorów w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale również odcinają je od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie potencjalne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega głównie na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]