Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Więcej o stronach zawirusowanych znajdziesz na wpmagus.pl.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak wziętym CMS-em, iż ilość witryn oraz sklepówinternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się już na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony oparte na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania strony malware, nieodzowne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek?

Nie dajesz rady zalogować się na stronę? Informacje zmieniły się bez Twojej ingerencji? Na witrynie widnieją przekierowania do obcych Ci portali? A może witryna rozsyła niechcianą pocztę? To raptem kilka z częstych symptomów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takim przypadku wymagane jest błyskawiczne działanie w celu usunięcia źródła infekcji, a następnie przywrócenia strony internetowej do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach cyberprzestępców należy zlecić ekspertom od tego typu działań, ponieważ naprawa zainfekowanego WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy na co dzień zajmują się tylko tworzeniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanej strony na WordPress?

Eksperci zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych prowadzą dokładny przegląd baz danych i plików strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie wtyczek i motywów, jak również pliki htaccess i wp-config. W czasie czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, ograniczające zagrożenie kolejnych infekcji. Jeżeli długotrwałe zainfekowanie spowodowało włączenie strony do listy zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci podejmują także wymagane czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Regularne aktualizowanie WordPressa i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest bardzo istotne, bowiem likwidacja wszystkich skutków zawirusowania nie gwarantuje, iż taki kazus nie zdarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]