Uzupełnienie zarostu czyli mikropigmentacja brody

Potrzebujesz więcej wiadomości o mikropigmentacji zarostu? Zajrzyj na https://microclinic.pl/mikropigmentacja-brody/

Broda od zawsze była wyznacznikiem męskości, a jej wygląd dużo mówi o jej właścicielu. Zapuszczanie bujnej brody wróciło do łask po kilku latach promowania gładkiej skóry jako wzorca urody u mężczyzn. To sprawia, że dla sporej grupy osób brak zarostu może być źródłem niebagatelnych kompleksów. Można spróbować je stłumić m.in. za sprawą zabiegu mikropigmentacji zarostu.

Utrata włosów z zarostu – główne powody

Podobnie jak wszystkie części ciała też twarz narażona jest na utratę włosów. Broda mocno przerzedzona czy też z zauważalnymi plackowatymi obszarami bez włosków wygląda niezbyt schludnie i może prowadzić do utraty pewności siebie. Najczęściej rzadka broda to wyłącznie konsekwencja procesu osłabiania się włosów i spadku poziomu testosteronu, co jest naturalnym skutkiem upływu lat. Jednak obniżenie się poziomu hormonów androgennych często następuje niespodziewanie również u mężczyzn w kwiecie wieku, co kończy się między innymi łysieniem podbródka. Gwałtowne wypadanie włosów to także często konsekwencja ich nieodpowiedniej pielęgnacji – nieprawidłowe użycie akcesoriów bądź kosmetyków. Na stan zarostu istotny wpływ ma odżywianie, z tego powodu mężczyźni powinni stosować dietę obfitą m.in. w cynk, wapń oraz magnez, a także witaminę A i K2, witaminy z grupy B. Stres też przeszkadza w zapuszczeniu gęstej brody – włosy wypadają same, a często są spontanicznie wyrywane w nerwowym odruchu.

Mikropigmentacja brody – sposób na bujny zarost

Prostą metodą na ukrycie przed światem przerzedzonej brody jest jej całkowite zgolenie. Ale nie każdy czuje się przystojnie z gładką skórą twarzy bądź chciałby móc nosić brodę, bowiem jest przekonany, że to koryguje rysy twarzy i dodaje im charakteru. Można zdecydować się transplantacje mieszków włosowych, ale taki zabieg to często wydatek w kwocie minimum kilku tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji zarostu polegający na jego uzupełnieniu poprzez wprowadzenie w najpłytsze warstwy skóry specjalnego barwnika. “Wytatuowane” kropki z barwnika wyglądają jak delikatnie odrośnięte włoski, a odróżnienie detali dodanych od rzeczywistego zarostu jest możliwe wyłącznie po dotknięciu brody. Pigmentacja zarostu maskuje obszary skóry dotknięte łysieniem całkowitym czy plackowatym, pomaga optycznie zagęścić przerzedzoną brodę, a także umożliwia modyfikację linii zarostu. Należy aczkolwiek mieć na uwadze, że efekty mikropigmentacji nie są stałe i utrzymują się mniej więcej 12 miesięcy.

Nasza lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]