W jakich technologiach realizowana jest usługa druku 3D?

Druk 3D FDM - zobacz aktualną ofertę.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do projektantów CAD, konstruktorów, pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, a także przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego w technologii SLA, SLS, PolyJet, FDM, oraz DMLS, może zamówić tę usługę zakładając, iż nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Drukowanie 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się również strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D prototypów oraz modeli koncepcyjnych

FDM to najpopularniejsza technologia drukowania 3D – za jej popularnością stoi bardzo dobry stosunek kosztów do jakości, a także opcja wykorzystania materiałów w ogromnej gamie barw. W trakcie druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania prototypów. Ta technika – nazywana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk gładkiej powierzchni, bardzo cienkich elementów, detali oraz wyrazistych krawędzi.

Wydruk 3D metodą SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii druku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia trwałość mechaniczną i chemiczną oraz dokładność kształtu.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]