Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Tutaj znajdziesz filtr minipleat

Przyznajmy to otwarcie: jakość powietrza w naszym kraju zła. Pod tym kątem Polska plasuje się na jednej z ostatnich pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać kolejne powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też nieprzerwanie poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, w szczególności w obiektach, w których utrzymanie czystości powietrza jest niezmiernie istotne (przykładowo w szpitalach).

Filtry mini-pleat do zastosowań uniwersalnych

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i używane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych montowanych w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej czy biurowcach bardzo dobrze zdadzą egzamin filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością też większe zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, zarodniki grzybów czy spaliny. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale również na jakość ich produkcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę ze stali ocynkowanej, która cechuje się ogromną odpornością na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat ułożony w drobne plisy papier filtracyjny wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, że produkty te posiadają wysoką żywotność. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie powinno się zachować wyśrubowane normy sterylności

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są z kolei filtry o stanowczo wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a mocna rama, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wahania temperatury i wilgoć, co pozwala na sprawną filtrację w ekstremalnych warunkach (nawet do 80°C). Takie filtry montowane są wszędzie tam, gdzie powinny być zachowane najwyższe normy czystości powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących leki.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Nasza lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46