Aparat do fali uderzeniowej – nieinwazyjna terapia

Więcej o fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć schorzenia różnego typu. Kiedy jest stosowana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie używane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest szeroko wykorzystywana w medycynie sportowej, ortopedii, kosmetologii, rehabilitacji oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z różnorodnymi dolegliwościami. Nowoczesne urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezmiernie precyzyjny, co przynosi wyjątkowo dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają między innymi w przypadku schorzeń związanych z narządami ruchu, takich jak kolano skoczka, zapalenie ścięgien, bóle kręgosłupa czy zespół bolesnego barku. Aparat do fali uderzeniowej może być wykorzystywany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów i fizjoterapeutów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – 80% skuteczności

Używane współcześnie urządzenia stosujące falę uderzeniową są wyposażone w 2 odrębne kanały oraz aplikatory, co umożliwia zastosowanie leczenia u dwóch osób w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia redukcję sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest efektywna w 70-80% przypadków.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]